FINO: ÚJABB HÁROM PONT, EZÚTTAL A SÜMEG ELLEN

A várakozásoknak megfelelően, magabiztosan nyerte meg az újesztendő első hazai mérkőzését a Fino férfi röplabdacsapata. A kaposváriak az alapszakasz 14. találkozóján 3-0-ra győztek a középmezőnyhöz tartozó Sümeg ellen.

A vállsérülése miatt pihenő Bagics Balázs nélkül lépett pályára a bajnoki címvédő az újesztendő első hazai bajnoki mérkőzésén. A két korábbi kaposvárival, Dolgossal és Lesznyikkel felálló Sümeg bátran kezdett, és egészen az első technikai szünetig tartotta a lépést a házigazdával. A somogyiak ezt követően játékba lendültek, és elsősorban hatásos nyitásaikkal fogták meg a sümegieket. Előbb a sérüléssel bajlódó Németh Ferenc, majd Bozóki Bence kínálta meg foghatatlan szervákkal a vendégeket, és csakhamar tíz pont fölé nőtt a két együttes közti különbség. A hajrában sem változott a helyzet, a Finot Dávid Zoltán juttatta szettlabdához, Nagy József pedig pontot a küzdelem végére (25:13, 1-0).

Szorosan alakult az eredmény a térfélcsere után, a Sümeg az elején, Kaposi pontjával még vezetett is, majd hosszú ideig a hazaiak nyomában járt. A vendégek edzője rögtön időt kért, amikor három ponttal ellépett a Fino, és sikerült is rendeznie a sorokat. 16:14-ről indult a játszma harmadik harmada, és a Sümeg továbbra is jól tartotta magát. A másik oldalon Rása Alex szerzett szép pontokat, és a Fino végül, ha visszafogott játékkal is, de behúzta a szettet. Az utolsó pontot Rása könyvelhette el (25:21, 2-0).

A harmadik játékrész elején sem hagyta magát a Sümeg, 5:5 után azonban egymás után hét kaposvári pont született, ami meghatározta a szett végkimenetelét is. Sok volt a hiba mindkét oldalon, de szerencsére láthattunk szép megoldásokat is. Dávid Zoltán szorgalmasan termelte a pontokat ezekben a percekben, a lelkes és sokat cserélő vendégek pedig szépen, lassan felzárkóztak két pontra. Ekkor váltott sebességet a Fino, és Bögöly Gábor pontjával újra megnyugtató különbség alakult ki a pályán. 19:14-nél kért másodszor időt a sümegiek szakvezetője, de ezután már nem volt visszaút. Magyar nyitott egy ászt, Dávid újabb pontokat szerzett, Nagy pedig egy látványos blokkal tűnt ki, és máris 23:15 állt a táblán. Az utolsó pontot Bögöly Gábor harcolta ki, a Fino bő egy óra alatt szerezte meg újabb, immár 14. győzelmét a bajnokságban (25:15, 3-0).
A kaposváriak szerdán, a Magyar Kupa-elődöntő első mérkőzésén lépnek pályára a fővárosi MAFC otthonában.

Fino Kaposvár SE – Sümegi RE 3-0 (13, 21, 15)
Kaposvár, 150 néző. V.: Ujházi, Adler.
Fino: Németh F. 4, Bozóki 11, Rása 9, Magyar B. 6, Dávid Z. 16, Nagy J. 7. Csere: Deák (libero), Bögöly 6. Vezetőedző: Demeter György.
Sümeg: Dolgos, Kaposi 4, Varga J., Lesznyik 5, Németh Zs. 7, Soós. Csere: Madár és Récsei (libero), Bolvári 2, Nagy P., Kotin 4, Nagy P., Illés. Vezetőedző: Németh Ödön.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:2, 6:3, 6:6, 10:6, 18:8, 24:12. II. játszma: 2:3, 8:6, 13:10, 16:14, 19:16, 21:17, 24:21. III. játszma: 0:2, 5:5, 12:5, 16:12, 16:14, 18:14, 23:14, 24:15.