Állatok világnapja az óvodában

Óvodánkban immár második éve működik a   ,,Zöld óvoda” szakmai munkaközösség.

Ebben a nevelési évben kiemeltük éves munkatervünkben, hogy minden olyan zöld jeles napra, amelyet Helyi Óvodai Nevelési Programunk szerint tartanak meg az óvodapedagógusok gyermekcsoportjainkban, nagyobb figyelmet fordítunk és az Ovi galériánkban rendezünk be egy kis kiállítást, tárlatot. Ezzel is színesítve, gazdagítva az óvodánkban folyó nevelő munkát, gyarapítva óvodásaink ismereteit.

Így „költözött be” óvodánkba az erdő az Állatok Világnapjára, /október 4-re/. Munkaközösségünk tagjai elhatározták, hogy az erdőben található ágak, színes levelek, termések gyűjtögetésével, felhasználásával kialakítanak egy kis erdőt, amit óvodásaink benépesítettek papírból készült erdei állatokkal. Az állatok kiválogatása, színezése mind-mind sok ismeret felidézésére, átadására adott lehetőséget. Ezen a napon már a reggel korán érkező gyermekeket is kellemes, a természet hangjait bemutató CD fogadta, még hangulatosabbá téve a kiállításunkat.

Vargáné Szita Beáta

alltaokvilagnapja alltaokvilagnapja1 alltaokvilagnapja2 alltaokvilagnapja3 alltaokvilagnapja4 alltaokvilagnapja5