Kitűnő játék, fölényes győzelem

Otthonában játszott a hétvégén a Sümegi Röplabda Egyesület férfi csapata. Első technikai időnél még csak 8:6 volt az állás, de a hazaiak 2 jó blokkal és Soós nagyszerű nyitássorozatával 14:6ra növelték előnyüket.  A pontgyártásba Vlad Kotin is beszállt, Dolgos Attila pedig ász értékű nyitásaival 19: 9-re változtatta a pontarányt. A sümegiek lendületesen játszottak, Madár jó védekezése, Kaposi bomba ütése, majd Iván blokkja után a Pécs végleg megadta magát. Első szett Szabó sáncával ért véget: 25:12

A második részben magabiztosan folytatta és saját játékát játszhatta a hazai csapat. Első technikai időnél 8:2. Dolgos és Soós itt is magabiztosan jól nyitott, Kaposi már a hátsó sorból is támadott.16:8-nál már a fiatalok is szerephez juthattak. Nagy feladó, Dóber center, Sárközi átló poszton bizonyíthatott. A vendégek fogadásai egyre bizonytalanabbak lettek, és Soós nyitásban ismét nem ismert kegyelmet, így a második etap is 25:12 végződött.

roplabdacsapat

A harmadik játszma elejét hosszú labda menetek és kissé visszaesett támadójáték jellemezte.8:6 után Kaposi bal kézzel ütött, majd Dolgos második érintésre kétszer is beütötte a labdát. 16:10 a PEAC reményvesztetten küzdött, de Soós Újabb nyitássorozata után Iván blokkjával véget ért a mérkőzés. 25:13

Sümegi RE-PEAC 3:0 (12, 12, 13)
Sümeg: Kaposi Tamás, Soós András, Vlad Kotin, Dolgos Attila, Szabó Gergely, Iván Bence Csere: Madár Máté, Hartinger Zoltán (liberók), Nagy Péter, Sárközi Kálmán, Dóber Kristóf, Illés Tamás, Óhidi Roland Edző: Mészáros Péter

Mészáros Péter: a meccs előtt azt kértem, hogy figyeljünk a nyitásra és a fogadásra. Ebben most magabiztosak voltunk és rá tudtuk erőltetni saját játékunkat az ellenfélre. Jó volt a mezőnymunka, sokat fejlődött támadójátékunk. A csapat elindult egy jó úton. Jó szellemben, magabiztosan játszott. Köszönjük a szurkolók segítségét, nagyszerű hangulatot teremtettek számunkra.

Juniorcsapat tovább folytatta nagyszerű sorozatát. Sümeg -PEAC 3:1

Sümeg: Nagy Péter, Madár Máté, Illés Tamás, Dóber Kristóf, Óhidi Roland, Iván Bence, Sárközi Kálmán (liberó) Edző: Kaposi Tamás

Szombaton a sümegiek női csapata is pályára lépett a Dunántúli Amatőr Bajnokság első fordulóján. Sümeg-ZTE 3:2
Sümeg-Tata 3:0